STANOWISKO:  adiunkt

Godło narodowe

adiunkt

Utworzono: 17.01.2023, 00:00:00 Zmodyfikowano: 17.01.2023, 12:27:49

Miejsce pracy: Katedra Etyki Stanowisko: adiunkt Rodzaj umowy: Umowa o pracę Wymiar etatu: 3/4 etatu Data ogłoszenia: 17.01.2023 od godziny 00:00 Termin składania CV: 15.02.2023 do godziny 23:59

Opis stanowiska

INSTYTUCJA: Uniwersytet Łódzki, Wydział Filozoficzno-Historyczny, Instytut Filozofii, Katedra Etyki

MIASTO: Łódź

STANOWISKO: adiunkt - 3/4 etatu, grupa pracowników badawczo-dydaktycznych

DYSCYPLINA NAUKOWA: filozofia

DATA OGŁOSZENIA: 17 stycznia 2023

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 15 lutego 2023

LINK DO STRONY: filhist@uni.lodz.pl

SŁOWA KLUCZOWE: historia filozofii średniowiecznej; edytorstwo średniowiecznych łacińskich tekstów źródłowych; nauczanie filozofii w zakresie etyki i antropologii

OPIS (tematyka, oczekiwania, uwagi):

Kandydaci na stanowisko adiunkta w Katedrze Etyki powinni spełniać następujące kryteria:

1. Stopień doktora w dyscyplinie filozofii

2. Osiągnięcia naukowe w dziedzinie filozofii i antropologii średniowiecznej, potwierdzone w szczególności publikacjami w czasopismach naukowych wysoko punktowanych z listy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

3. Ze względu na profil badawczy Katedry poszukiwani są kandydaci specjalizujący się w antropologii i jej historii, tak aby kandydat mógł prowadzić zajęcia dydaktyczne na tematy związane z historią antropologii, etyką i filozofią społeczną (w szczególności z epok przednowożytnych).

4. Pożądane jest, aby kandydat posługiwał się swobodnie językiem angielskim w mowie i piśmie, był przygotowany do publikowania swoich artykułów w anglojęzycznych czasopismach naukowych, prezentowania referatów na międzynarodowych konferencjach oraz prowadzenia zajęć dla studentów w tym języku. Ponadto pożądana jest dobra znajomość języka łacińskiego, potwierdzona dyplomem ukończenia studiów w zakresie filologii klasycznej, jak też znajomość oprogramowania do edycji tekstów klasycznych (Classical Text Editor), a także doświadczenie w przygotowywaniu krytycznych wydań tekstów średniowiecznych, udokumentowane publikacjami oraz doświadczenie w przygotowywaniu studiów doktrynalnych na temat późnośredniowiecznych komentarzy do pism Arystotelesa.

Pod uwagę będzie brane też doświadczenie:

1. związane z pozyskiwaniem pieniędzy z funduszy zewnętrznych na działalność naukową lub popularyzatorską;

2. wynikające z przeprowadzonych kwerend archiwalnych w kraju i za granicą.

Zastrzeżenie - Wygrana Konkursu nie gwarantuje zatrudnienia w UŁ

Dyscyplina nauki

filozofia

Słowa kluczowe

historia filozofii średniowiecznej, edytorstwo średniowiecznych łacińskich tekstów źródłowych, nauczanie filozofii w zakresie etyki i antropologii

Data rozstrzygnięcia konkursu

22.02.2023

Wyniki konkursu

Dane kontaktowe

Osoba koordynująca: Kandydaci proszeni są o złożenie następujących dokumentów w siedzibie Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ, ul. Kamińskiego 27a, 90–210 Łódź, pokój 05 (parter), osobiście lub listownie w nieprzekraczalnym terminie 15.02.2023; tel. 42 635-43-50; e-mail: filhist@uni.lodz.pl • życiorys • kwestionariusz osobowy - https://www.uni.lodz.pl/kariera • podanie o zatrudnienie skierowane do Rektora Uniwersytetu Łódzkiego • opinia kierownika jednostki lub promotora • informacja o działalności naukowej, organizacyjnej i społecznej oraz wykaz publikacji • odpis dyplomu doktorskiego lub zaświadczenie jednostki o nadaniu stopnia doktora
Telefon: 42 635 43 50
Adres e-mail: filhist@uni.lodz.pl

Informacje o publikacji

Informację utworzył: Agnieszka Jankiewicz
Informację opublikował: Agnieszka Jankiewicz
Data wytworzenia: 17.01.2023 | 00:00:00
Data publikacji: 17.01.2023 | 00:00:00
Data ostatniej modyfikacji: 17.01.2023 | 12:27:49

Rejestr zmian

Brak wyników