STANOWISKO:  młodszy specjalista

Godło narodowe

młodszy specjalista

Utworzono: 26.01.2023, 12:51:42 Zmodyfikowano: 26.01.2023, 12:51:42

Miejsce pracy: Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej Stanowisko: młodszy specjalista Rodzaj umowy: Umowa o pracę Wymiar etatu: 1/2 etatu Data ogłoszenia: 01.02.2023 od godziny 00:00 Termin składania CV: 06.02.2023 do godziny 23:59

Opis stanowiska

Zakres obowiązków:

  • Udział w realizacji projektów badawczych,
  • Praca w laboratorium,
  • Pomoc w analizie i opracowaniu wyników badań, w tym pod względem statystycznym.

Profil kandydata

młodszego specjalisty

Wymagania

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe na poziomie studiów magisterskich na kierunku Mikrobiologia lub Biotechnologia
  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie,
  • Znajomość obsługi komputera w zakresie programów: Word, STATISTICA, Excel, PowerPoint, ImageJ,
  • Znajomość zagadnień z zakresu mikrobiologii medycznej, immunologii, immunologii zakażeń poparta doświadczeniem i publikacjami,
  • Praktyczne doświadczenie laboratoryjne (planowanie i prowadzenie eksperymentów, sporządzanie sprawozdań),
  • Obsługa urządzeń laboratoryjnych (mikroskop optyczny, mikroskop fluorescencyjny, czytniki mikropłytek, cytometr przepływowy),
  • Znajomość następujących technik laboratoryjnych: hodowle in vitro linii komórkowych i komórek pierwotnych, izolacja i propagacja komórek dendrytycznych i limfocytów, obrazowanie mikroskopowe komórek w barwieniu immunohistochemicznym i immunofluorescencyjnym, cytometria przepływowa (oznaczanie fenotypu komórek, ekspresji receptorów powierzchniowych, cyklu komórkowego, śmierci komórkowej), ocena aktywności cytokinowej komórek (zewnątrzkomórkowo i wewnątrzkomórkowo oraz na podstawie mRNA), opracowanie materiału histologicznego, izolacja DNA/RNA, PCR, elektroforeza w żelu poliakryloamidowym, testy cytotoksyczności, blastyczny (proliferacji), gojenia rany (scratch assay), ELISA, opracowanie materiału klinicznego, izolacja drobnoustrojów, ocena czystości mikrobiologicznej materiału klinicznego, żywności, kosmetyków i innych, analizy fizykochemiczne,
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole, samodzielność i skuteczność w działaniu, poczucie odpowiedzialności oraz dokładności w wykonywaniu zadań.

Data rozstrzygnięcia konkursu

07.02.2023

Dane kontaktowe

Osoba koordynująca: Katedra Immunologii i Biologii InfekcyjnejWydziału Biologii i ochrony środowiska Uniwersytetu Łódzkiegoposzukuje kandydatów na stanowiskomłodszego specjalisty w grupie pracowników naukowo-technicznychWymiar zatrudnienia: 1/2 etatuZatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas określony (7 miesięcy, marzec-wrzesień 2023 r.)Wymagania: Wykształcenie wyższe na poziomie studiów magisterskich na kierunku Mikrobiologia lub BiotechnologiaBiegła znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie,Znajomość obsługi komputera w zakresie programów: Word, STATISTICA, Excel, PowerPoint, ImageJ,Znajomość zagadnień z zakresu mikrobiologii medycznej, immunologii, immunologii zakażeń poparta doświadczeniem i publikacjami,Praktyczne doświadczenie laboratoryjne (planowanie i prowadzenie eksperymentów, sporządzanie sprawozdań),Obsługa urządzeń laboratoryjnych (mikroskop optyczny, mikroskop fluorescencyjny, czytniki mikropłytek, cytometr przepływowy), Znajomość następujących technik laboratoryjnych: hodowle in vitro linii komórkowych i komórek pierwotnych, izolacja i propagacja komórek dendrytycznych i limfocytów, obrazowanie mikroskopowe komórek w barwieniu immunohistochemicznym i immunofluorescencyjnym, cytometria przepływowa (oznaczanie fenotypu komórek, ekspresji receptorów powierzchniowych, cyklu komórkowego, śmierci komórkowej), ocena aktywności cytokinowej komórek (zewnątrzkomórkowo i wewnątrzkomórkowo oraz na podstawie mRNA), opracowanie materiału histologicznego, izolacja DNA/RNA, PCR, elektroforeza w żelu poliakryloamidowym, testy cytotoksyczności, blastyczny (proliferacji), gojenia rany (scratch assay), ELISA, opracowanie materiału klinicznego, izolacja drobnoustrojów, ocena czystości mikrobiologicznej materiału klinicznego, żywności, kosmetyków i innych, analizy fizykochemiczne, Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole, samodzielność i skuteczność w działaniu, poczucie odpowiedzialności oraz dokładności w wykonywaniu zadań Zakres obowiązków: Udział w realizacji projektów badawczych,Praca w laboratorium,Pomoc w analizie i opracowaniu wyników badań, w tym pod względem statystycznym. Dokumenty aplikacyjne (CV i list motywacyjny) należy składać od dnia 1 lutego do dnia 6 lutego 2023 r. (włącznie), w Sekretariacie Instytutu Mikrobiologii, Biotechnologii i Immunologii, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ, ul. Banacha 12/16, pok. A 4.1-4.2, tel. 42-635-44-63, lub na adres mailowy: inmik@biol.uni.lodz.pl z dopiskiem „konkurs”.Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu i przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnejtylko z wybranymi osobami.
Telefon: 6354463

Informacje o publikacji

Informację utworzył: Marzena Świątek
Informację opublikował: Marzena Świątek
Data wytworzenia: 26.01.2023 | 12:51:42
Data publikacji: 01.02.2023 | 00:00:00
Data ostatniej modyfikacji: 26.01.2023 | 12:51:42

Rejestr zmian

Brak wyników