STANOWISKO:  wykładowca

Godło narodowe

wykładowca

Utworzono: 25.04.2024, 09:40:19 Zmodyfikowano: 25.04.2024, 09:40:19

Miejsce pracy: Katedra Studiów Azjatyckich Stanowisko: wykładowca Rodzaj umowy: Umowa o pracę Wymiar etatu: 3/4 etatu Data ogłoszenia: 25.04.2024 od godziny 00:00 Termin składania CV: 05.06.2024 do godziny 23:59

Opis stanowiska

Wykładowca w grupie pracowników dydaktycznych

Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych, Katedra Studiów Azjatyckich

Miasto: Łódź

Stanowisko: wykładowca w grupie pracowników dydaktycznych

Dyscyplina naukowa: nauki o polityce i administracji

Data ogłoszenia: 25.04.2024

Termin składania ofert do: 05.06.2024

Link do strony uczelni: www.uni.lodz.pl

Dodatkowe informacje: Zgłoszenie na konkurs należy przesyłać wyłącznie drogą mailową na adres: monika.harciarek@uni.lodz.pl

Słowa kluczowe: konkurs na stanowisko wykładowcy, nauki o polityce i administracji, stosunki międzynarodowe, Azja Wschodnia, Azja Środkowa.

Opis:

Kandydat/ka na w/w stanowisko powinien spełniać wymogi art. 113, art. 116 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce ( t.j. Dz.U. z 2023 r., poz. 742).

Kandydat/ka ubiegający/a się o zatrudnienie powinien/powinna spełniać następujące wymogi:

  1. Posiadać co najmniej tytuł zawodowy magistra lub inny tytuł równorzędny,
  2. Powinien/powinna posługiwać się językiem orientalnym na poziomie bardzo dobrym oraz wymagana jest bardzo dobra znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie w tych językach zajęć dydaktycznych,
  3. Zainteresowania kandydata/kandydatki powinny ogniskować się wokół problematyki Azji Wschodniej, Azji Środkowej ze szczególnym uwzględnieniem Chińskiej Republiki Ludowej
  4. Posiadać doświadczenie organizacyjne dotyczące różnego typu aktywności akademickich, pracy dydaktycznej ze studentami, propagowania wiedzy o współczesnych stosunkach międzynarodowych
  5. Posiadać doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w zakresie studiów azjatyckich, języka i kultury chińskiej na poziomie uniwersyteckim i znajomość najnowszych metod i technik nauczania, w tym nauczania zdalnego czy organizowanie warsztatów dydaktycznych
  6. Cechować się umiejętnością pracy w zespole.

Dodatkowym atutem będzie jeżeli:

  1. Kandydat/ka będzie mieć doświadczenie w popularyzowaniu nauki
  2. Kandydat/ka zna specyfikę obszaru Azji Wschodniej i Azji Środkowej, podróżował/podróżowała po tym regionie, potrafi organizować wyprawy naukowe ze studentami

Do zakresu obowiązków wykładowcy należy między innymi:

  • sumienne i staranne wykonywanie powierzonych zadań oraz stosowanie się do poleceń przełożonych,
  • przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa, w tym w szczególności przepisów ustawy z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r., poz. 742)

W zakresie obowiązków dydaktycznych:

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych realizowanych w ramach stosunku pracy w wymiarze rocznym, w tym prowadzenie zajęć dydaktycznych metodami i technikami kształcenia na odległość,
  • terminowe sporządzanie obowiązującej nauczycieli akademickich dokumentacji toku studiów
  • przeprowadzanie egzaminów i zaliczeń,
  • opieka nad pracami zaliczeniowymi i semestralnymi studentów,
  • opracowywanie materiałów dydaktycznych do prowadzonych zajęć,
  • przeprowadzanie konsultacji ze studentami w ustalonym wymiarze,
  • przygotowywanie materiałów dydaktycznych do prowadzonych zajęć, konsultacji ze studentami,
  • podnoszenie własnych kwalifikacji zawodowych w zakresie prowadzonych zajęć dydaktycznych,
  • dbałość o wysoką jakość kształcenia i zgodność pracy dydaktycznej z zasadami wewnętrznego systemu zapewniania jakości kształcenia,
  • wykonywanie innych powierzonych przez bezpośredniego przełożonego obowiązków dydaktycznych,

W zakresie obowiązków organizacyjnych:

  • praca w komisjach rekrutacyjnych i komisjach egzaminacyjnych w procesie rekrutacji na studia,
  • organizowanie akcji promocyjnych i prezentacyjnych na rzecz Uczelni oraz uczestnictwo w nich,
  • organizowanie konferencji, sympozjów, seminariów i innych form aktywności akademickiej,
  • pełnienie funkcji powierzonych przez przełożonych w tym opiekuna grupy studenckiej, opieka nad kołami naukowymi i obozami naukowymi, opieka nad praktykami zawodowymi studentów,
  • inna działalność organizacyjna służąca usprawnieniu funkcjonowania Uczelni, poprawie jakości kształcenia i badań naukowych,
  • inne powierzone przez bezpośredniego przełożonego obowiązki organizacyjne.

Osoby przystępujące do konkursu powinny złożyć podanie o zatrudnienie skierowane do J.M. Rektora UŁ, wraz z wymienionymi poniżej załącznikami:

  • kwestionariusz osobowy oraz oświadczenia dostępne na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego https://www.uni.lodz.pl/kariera -w tym oświadczenie, że Uniwersytet Łódzki będzie podstawowym miejscem pracy kandydata
  • klauzulę RODO dostępną na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego https://www.uni.lodz.pl/kariera
  • https://www.uni.lodz.pl/karierakopię dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  • CV,
  • wykaz dotychczasowego dorobku (publikacji, referatów konferencyjnych, staży i projektów naukowych, itp.), dokumenty potwierdzające odbyte szkolenia, kursy i posiadane certyfikaty (w tym językowe), w przypadku braku certyfikatów oświadczenie dotyczące stopnia znajomości języków obcych.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 12.06.2024

Zastrzegamy sobie prawo przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z wybranymi osobami.

Wygranie konkursu nie gwarantuje zatrudnienia w Uniwersytecie Łódzkim.

Uniwersytet Łódzki nie zapewnia zwrotu kosztów przejazdu i zakwaterowania.

Dyscyplina nauki

nauki o polityce i administracji

Słowa kluczowe

konkurs na stanowisko wykładowcy, nauki o polityce i administracji, stosunki międzynarodowe, Azja Wschodnia, Azja Środkowa

Data rozstrzygnięcia konkursu

12.06.2024

Dane kontaktowe

Informacje o publikacji

Informację utworzył: Anna Dobrowolska
Informację opublikował: Anna Dobrowolska
Data wytworzenia: 25.04.2024 | 09:40:19
Data publikacji: 25.04.2024 | 00:00:00
Data ostatniej modyfikacji: 25.04.2024 | 09:40:19

Rejestr zmian

Brak wyników